Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kolejni "piraci drogowi" na celowniku bialskiej grupy Speed
Za nami kolejny majowy weekend. Niestety sprzyjająca pogoda powoduje, że na drogach pojawiają się kierowcy, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów. 11 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, to efekt działań policjantów bialskiej grupy „Speed”. Apelujemy o rozwagę przypominając, że prędkość zabija!
-
Odpowiedzą za szereg kradzieży w włamaniem
Za szereg usiłowań oraz kradzieży z włamaniem do altanek ogrodowych na terenie Białej Podlaskiej odpowiedzą dwaj mieszkańcy miasta w wieku 30-32 lat. Łupem sprawców padły miedzy innymi elektronarzędzia czy sprzęt RTV. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 3 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Bialscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży katalizatorów
26-letni mieszkaniec Chełma okazał się sprawcą kradzież katalizatorów z zaparkowanych samochodów. Został zatrzymany bialskich policjantów i usłyszał zarzuty. 26-latek przyznał się do winy. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę za podobne przestępstwo.
-
Odpowiedzą za kradzież przewodów elektrycznych
Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży przewodów elektrycznych z nowobudowanej hali magazynowej. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 4 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 38-43 lat. Odpowiadać będą w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.
-
Odpowie za podpalenie 570 bel słomy
Za podpalenie 570 bel słomy odpowie 18-latek z Białej Podlaskiej. Do zdarzenia doszło w połowie marca bieżącego roku a wartość strat oszacowana została na kwotę 15 tysięcy złotych. Młodzieniec znany jest bialskim funkcjonariuszom. Wczoraj nastolatek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Dzieci w „sieci” w dobie pandemii, przypominamy o zagrożeniach
Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi. Postęp w informatyce niesie ze sobą niestety także szereg zagrożeń. Dla Policji niezwykle ważna jest kwestia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży spędzających wolny czas czatując i surfując po Internecie. Chcemy przypomnieć o tym rodzicom i opiekunom właśnie teraz, w dobie pandemii, kiedy dużą część swojego czasu dzieci spędzają właśnie w wirtualnym świecie.
-
Rowerzysta na drodze – podstawowe zasady
Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii bezpieczny dla użytkowników. Aby bezpieczeństwo było zachowane w każdym aspekcie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Odjechali samochodem znajomego, bo nie mieli czym wrócić do domu
Za krótkotrwałe użycie pojazdu odpowiedzą dwaj mieszkańcy gminy Łomazy w wieku 17 i 45-lat. Mężczyźni będąc w odwiedzinach u właściciela auta bez jego wiedzy zabrali samochód z posesji. Swoje zachowanie tłumaczyli faktem, że nie mieli czym wrócić do domu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu
Za niestosowanie się do wyroku sądu odpowie 45-letni mieszkaniec gminy Łomazy. Mężczyzna ujęty został przez innego uczestnika ruchu, który zaniepokojony był manewrami wykonywanymi na drodze przez 45-latka. Policjanci szybko ustalili, że na koncie mężczyzny widnieje dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a auto nie posiada aktualnych badań technicznych. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Wyjątkowe podziękowania dla bialskich policjantów
Wyjątkowe podziękowania dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wpłynęły na ręce pełniącego obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej inspektora Wojciecha Czapli. Słowa wdzięczności autor skierował szczególnie dla funkcjonariuszki, za jej profesjonalne podejście oraz empatię. „Życzę by otaczali Panią ludzie o tak pięknych sercach, jakiego kawałek mi Pani dzisiaj okazała.”
-
Majowy weekend na drogach Lubelszczyzny
Podczas majowego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 10 wypadków, w których 1 osoba zginęła a 11 odniosło obrażenia. Funkcjonariusze zatrzymali ponad 50 nietrzeźwych kierujących, odnotowaliśmy blisko 130 kolizji.
-
Bialski "Speed" skuteczny w walce z piratami drogowymi
Za nami długi weekend majowy. Był to czas wytężonej pracy policjantów, a szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci bialskiej grupy „Speed” ujawnili aż 35 kierujących, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 25-latek, który pędził 196 kilometrów na godzinę. Apelujemy o rozwagę na drodze oraz przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.
-
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Skorzystaj z miniprzewodnika "Biało-Czerwona"
Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Dziś 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Zachęcamy również do zapoznania się z przygotowanym przez MSWiA miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”.
-
Bialscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 27-latka
Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa narkotykowe. 27-latek przez kilka miesięcy próbował uniknąć odpowiedzialności ukrywając się przed organami ścigania. Został zatrzymany na terenie miasta.