E-Usługi

Portal e-usług „ Policja Lubelska”, aplikacja mobilna „Policja Lubelska” a także portal ePUAP – to trzy interaktywne platformy, dzięki którym mieszkańcy regionu mogą liczyć na szybką i sprawną obsługę przez funkcjonariuszy. Zwiększona dostępność policyjnych usług dla obywateli możliwa jest dzięki programowi „Wdrożenie nowych e-usług oraz rozwiązań zwiększających stopień dostępności lubelskiej policji dla obywateli” ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Zachęcamy do korzystania z e-usług.

E-usługi to efekt realizacji przez KWP w Lublinie projektu pod nazwą „Wdrożenie nowych e-usług oraz rozwiązań zwiększających stopień dostępności lubelskiej policji dla obywateli". Projekt został zrealizowany w ramach działania 2.1 Cyfrowe Lubelskie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Istotą tych interaktywnych narzędzi jest przede wszystkim zapewnienie szybkiej i sprawnej obsługi wszystkich interesantów. Dlatego Policja Lubelska oddaje w ręce mieszkańców trzy interaktywne platformy:

 • portal e-usług „Policja Lubelska”
 • aplikację mobilną „Policja Lubelska”
 • portal Epuap

Portal e-usług „Policja Lubelska”

WNIOSKI I ZGŁOSZENIA umożliwiają obywatelom oraz podmiotom zewnętrznym realizację następujących usług:

 • zgłoszenie zdarzenia dyżurnemu
 • stop agresji na drodze
 • zgłoszenie zjawiska korupcji
 • niebieska e-skrzynka
 • wniosek o udostepnienie informacji publicznej

W sekcji ogłoszeń portalu znajdują się także informacje o praktykach zawodowych, rekrutacjach i konsultacjach społecznych, a także statystyki przestępstw i wykroczeń.

Dostęp do wybranych usług wymaga założenia na portalu konta użytkownika lub zalogowania się np. za pomocą profilu zaufanego do usług publicznych online.

Aplikacja mobilna „Policja Lubelska”

To aplikacja na telefony komórkowe, która  została udostępniona do pobrania w sklepie Google Play (wersja dla systemu Android) oraz sklepie App Store ( wersja dla systemu iOS).

Umożliwia ona dostęp do następujących usług:

 • zgłoszenie zdarzenia dyżurnemu
 • stop agresji na drodze
 • niebieska e-skrzynka (przemoc w rodzinie)

Korzystanie z usług tej aplikacji wymaga pobrania i instalacji aplikacji mobilnej z oficjalnego sklepu danej platformy, dokonania rejestracji ( wymagana jest akceptacja regulaminu aplikacji  oraz podanie i potwierdzenie adresu poczty elektronicznej i zalogowanie się do aplikacji.

Aplikację w wersji dla systemu Android 5.0 lub nowszych można pobrać za darmo w sklepie Google Play.

Aplikację w wersji dla systemu iOS 10.0 lub nowszych można pobrać za darmo w sklepie App Store.

Portal ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej w ramach tego narzędzia utworzone zostały formularze ePUAP, które umożliwiają interesantom realizację następujących usług:

Powyższe formularze są dostępne po zalogowaniu się do ePUAP i wybraniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie jako urzędu, w którym chcemy załatwić sprawę.

Zachęcamy do korzystania z E-USŁUG!

Uwaga! Powyższe usługi nie zostały zaprojektowane do obsługi zdarzeń alarmowych. W przypadku zdarzeń alarmowych wymagających natychmiastowej interwencji należy zadzwonić pod nr 112!

(Szczegółowe informacje, na temat realizacji tego oraz innych projektów, znajdą Państwo na stronie Zespołu Integracji Europejskiej i Kontaktów Międzynarodowych oraz Funduszy Pomocowych Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie)

Powrót na górę strony