Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uwaga na oszustwa metodą na podanie kodu BLIK!
Oszuści pokonując zabezpieczenia uzyskują dostęp do aplikacji Messenger, następnie za jej pośrednictwem wysyłają do znajomych danej osoby wiadomości z prośbą o wygenerowanie i podanie im kodu BLIK. Najczęściej tłumaczą to pilną potrzebą zrealizowania przelewu bądź uiszczenia jakiejś opłaty i chwilowym brakiem dostępu do środków zgromadzonych na swoim koncie. Otrzymałeś niepokojąco brzmiącą wiadomość? To może być próba oszustwa. Zachowaj ostrożność!
-
Spotkał się ze znajomym, w kieszeni miał narkotyki
Za posiadanie środków odurzających odpowie 24-letni mieszkaniec gminy Wisznice. Mężczyzna wpadł w trakcie interwencji w związku z nieprzestrzeganiem ograniczeń obowiązujących w trakcie epidemii. 24-latek przyjechał do swojego znajomego, gdzie zatrzymali go mundurowi. Obydwaj mężczyźni zostali też ukarani mandatami za popełnione wykroczenie.
-
Policjanci dołączyli do akcji #AZSBalkonRun
O tym, jak można pomagać w warunkach pandemii bez wychodzenia z domu pokazują policjanci z lubelskiego garnizonu, którzy włączyli się do wydarzenia #AZSBalkonRun. Możemy wspomóc lubelskie szpitale poprzez udział w akcji biegania lub chodzenia w swoim mieszkaniu, balkonie, tarasie czy posesji. Organizatorem jest Akademicki Związek Sportowy UMSC w Lublinie. Zapisz się! Weź udział! Zrób zdjęcie i umieść na profilu społecznościowym z hasztagiem #AZS Balkon Run.
-
Ustaleni sprawcy włamania oraz paser skradzionych przedmiotów
Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli trzej mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku od 33 do 36-lat. Mężczyźni podejrzani są o włamanie do hali i kradzież pozostawionych tam przedmiotów. Jak ustalili policjanci, jeden z zatrzymanych przed zdarzeniem pomagał w ich transporcie. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 25 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili też pasera skradzionych przedmiotów.
-
Odpowie za kradzież 60 drzew
Za wyrąb i kradzież 60 drzew odpowie 56-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tysięcy złotych, a proceder trwał od początku 2017 roku. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Popełniony czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
-
W najbliższe Święta #zostańwdomu
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, w tym trudnym dla wszystkich okresie, Lubelska Policja życzy otuchy i nadziei, pozytywnej energii i wytrwałości.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Niech te Święta przyniosą wszystkim pokrzepienie i wiarę w to, że światło rozproszy mrok, a my będziemy mogli na nowo cieszyć się codziennym życiem oraz urzeczywistniać plany i marzenia. Tymi słowami Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji, zwraca się do policjantów, policjantek oraz pracowników cywilnych przekazując najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
-
KWP: Życzenia Świąteczne
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzę Państwu, w tym trudnym dla wszystkich okresie, otuchy i nadziei oraz pozytywnej energii i wytrwałości...
-
Epidemia koronawirusa: zasady bezpieczeństwa na dłużej
Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużono obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas Świąt Wielkanocnych.
-
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego pożaru
Bialscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego pożaru, do którego doszło dzisiaj nad ranem w Białej Podlaskiej. Znacznemu spaleniu uległ tam drewniany dom. W trakcie akcji gaśniczej, we wnętrzu budynku ujawnione zostało ciało.
-
Uwaga niewybuchy!
Granat moździerzowy z okresu II wojny światowej, znaleziony został wczoraj rano podczas prac drogowych w miejscowości Janów Podlaski. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia saperów. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność. Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.
-
Myślała, że pomaga córce, straciła 24 tysiące złotych
24 tysiące złotych straciła wczoraj 67-letnia mieszkanka Janowa Podlaskiego. Kobieta myśląc, że pomaga uczestniczącej w wypadku córce, przekazała pieniądze nieznajomemu. Tego dnia policjanci otrzymali również informacje o próbach wyłudzenia pieniędzy od osób podszywających się za członka rodziny. Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
-
Policja ostrzega – wypalanie traw jest niebezpieczne i niedozwolone!
Cyklicznie w okresie wiosennym na terenie kraju odnotowuje się liczne przypadki pożarów mających związek z nielegalnym procederem wypalania traw, trzcinowisk lub pozostałości po zbiorach. Praktyka ta zazwyczaj prowadzi do powstania szeregu zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt, a także środowiska naturalnego. Palące się w niekontrolowany sposób suche pozostałości roślinne mogą stanowić poważne zagrożenie pożarowe, jeśli w pobliżu znajdują się lasy, budynki mieszkalne lub gospodarcze albo zakłady przemysłowe. Unoszący się dym może również spowodować zagrożenie na uczęszczanej drodze, wynikające z nagłego ograniczenia widoczności uczestnikom ruchu.
-
Dzięki informacji przekazanej przez świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 51-latek jadący samochodem ciężarowym „krajową dwójką”. Jego niebezpieczne manewry na drodze zauważył jadący za nim kierowca, który o swoich podejrzeniach powiadomił policjantów. Dzięki w obywatelskiej postawie zgłaszającego funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę stwarzającego śmiertelne zagrożenie innym uczestnikom. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności
-
Kolejne mandaty za naruszenie obowiązujących przepisów. Apelujemy o rozważne zachowania!
Za nami kolejny weekend wytężonej pracy bialskich policjantów. Mundurowi wspólnie z innymi służbami sprawdzali przestrzeganie przez mieszkańców przepisów dotyczących bezpieczeństwa podczas epidemii. Niestety pomimo wielu apeli i komunikatów nie wszyscy respektują wprowadzone ograniczenia. Od piątkowego popołudnia 30 osób ukaranych zostało mandatami karnymi za popełnione wykroczenie. Apelujemy o rozwagę. Nieodpowiedzialne zachowanie zwiększa ryzyko zarażenia i w konsekwencji przeniesienia choroby na bliskie nam osoby.
-
W organizmie miał 1,4 promila alkoholu, jazdę zakończył uderzając w drzewo
Ponad 1,4 promila alkoholu miał w organizmie 43-letni mieszkaniec gminy Terespol, który jazdę zakończył uderzając w przydrożne drzewo i ogrodzenie. Do zdarzenia doszło wczoraj rano w miejscowości Małaszewicze. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Nasza służba w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Lubelszczyzny
Wy #zostanciewdomu, my będziemy dbać o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Na ulicach miast i mniejszych miejscowości jest więcej patroli. W działaniach wspierani jesteśmy przez inne służby w tym Żandarmerię Wojskową, Wojska Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej.
-
Bialscy policjanci sprawdzają przestrzeganie nowych przepisów
Trwa kolejny weekend, w którym bialscy policjanci prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Liczne patrole sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych. Nadal weryfikują również czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Apelujemy zostań w domu – chroń swoje życie.
-
Przed policjantami kolejny weekend wzmożonych działań, dla mieszkańców Lubelszczyzny to kolejny sprawdzian z odpowiedzialności
Przed nami weekend i kolejny sprawdzian z odpowiedzialności dla mieszkańców Lubelszczyzny. Dla nas z kolei to czas wytężonej służby. Nasze patrole wspierane przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, WOT- u i Straży Miejskiej sprawdzać będą zdyscyplinowanie mieszkańców. W przypadku łamania obowiązujących przepisów będzie z naszej strony zdecydowana reakcja.
-
Wzmożone patrole policji i kontrole przestrzegania przepisów
Więcej patroli na terenie miast i poważne konsekwencje dla tych, którzy nie stosują się do przepisów w związku z epidemią. Już wczoraj skierowaliśmy pierwsze wnioski do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które dotyczą rażącego naruszenia obowiązujących przepisów.